Въпрос

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Въпрос

Мнениеот Dian M. » Съб Апр 02, 2016 8:20 am

Мъж на 32 години работя зад бюро,но се опитвам да спортувам активно(фитнес,бягане на открито).Проблемите ми започнаха от късни ученически години.Проблема се изразява в в подутини,които хирурга д-р Р.Тушев и друг хирург в града в който живея определиха като анална тромбоза.Големината им е като грахово зърно и понякога набъбват повечко и болят.През 2013 г.се засилиха като в рамките на 3 месеца се появиха 3- пъти като тогава се стигна до хирургическа намеса по отстраняване на съсирека.Процедурата вече е правена 3 пъти само от лявата страна като при последната доктора каза,че от тази страна възел не напипва вече.Да но преди 10 дни се появи същото нещо от дясно(може би за първи път от дясно).одих при д-р Тушев за да се консултирам за интервенция по лигниране с доплер,но той ми каза ,че при моя вид оплаквания няма да има успех.Проблемите най-често идват от ходенето по голяма нужда.Винаги се появяват след него или малко след това .От 2 години успях да овладея запека с прием на много фибри и вода и сега имам изграден навик всяка сутрин.Нямам кървене или друга течност.Взимам флебодия,а от скоро Диосминол и свещички Цикатридина,като съм измазал почти всички скъпи кремове без успех.Може ли тези проблеми да изчезнат след някаква намеса или само превантивни мерки могат да се взимат,които явно не ми помагат?
Dian M.
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Мар 24, 2016 10:38 am

Re: Въпрос

Мнениеот a_matev » Пет Апр 08, 2016 12:04 pm

Има два варианта на поведение при тромбоза на външен хемороидален възел - премахване само на тромба или премахване хемороида заедно с тромба. Аз практикувам втория вариант, който е по-радикален. Ако се премахне по този начин повече не се появява.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Въпрос

Мнениеот Dian M. » Нед Апр 10, 2016 1:15 pm

какво представлява процедурата
Dian M.
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Мар 24, 2016 10:38 am


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron