Въпрос

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Въпрос

Мнениеот ненкова » Нед Сеп 24, 2017 6:40 pm

Здравейте, Д-р. Матев. Аз съм жена на 38г. Имам проблем с хемороиди от може би 18 годишна. През годините са ми излизали външни хемороиди и са спадали за около седмица, две. После затишие за голям период от време. Напоследък през последните 2-3 години кризите зачестиха, но сегашното ми положение мира не ми дава. Не са външни хемороиди с които съм свикнала. По скоро е вътрешен или е фисура, няма как да знам без преглед, разбира се, но болката е вътрешна, пробождаща от време на време, без кървене.
Аз съм изключително страхлив човек що се касае за доктори, но виждам, че няма да ми се размине...Въпросите ми са следните: Има ли болка при така нареченият преглед - аноскопия ? Ако се наложи оперативна намеса, възстановителният период болезнен ли е, в смисъл по-болезнен ли е от болките от възпален хемороид ? И последен въпрос: След оперативна намеса издавате ли болничен на пациента ?
ненкова
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2017 4:59 pm

Re: Въпрос

Мнениеот a_matev » Вто Дек 12, 2017 10:41 am

Премахваме външни хемороиди. Издаваме болничен лист.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron