Въпроси за хемороиди

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Въпроси за хемороиди

Мнениеот Петър Петров » Пет Окт 02, 2015 6:10 pm

Здравейте Д-р Матев, няколко въпроса имам към Вас, за да пътувам до клиникатаВи.
1. Възможно ли е безкръвно премахване на 2 външни хемороида, които това лято ми създаваха много болка?
2. Ако се установят вътрешни хемороиди могат ли и те да се премахнат?
Тъй като живея далече от Стара Загора ще бъде добре, ако с едно пътуване е възможно извършването на двете манипулации.
Благодаря предварително за консултацията.
Поздрави.
Петър Петров
Петър Петров
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Окт 02, 2015 5:06 pm

Re: Въпроси за хемороиди

Мнениеот a_matev » Пет Окт 09, 2015 1:37 pm

Петър Петров написа:Здравейте Д-р Матев, няколко въпроса имам към Вас, за да пътувам до клиникатаВи.
1. Възможно ли е безкръвно премахване на 2 външни хемороида, които това лято ми създаваха много болка?
2. Ако се установят вътрешни хемороиди могат ли и те да се премахнат?
Тъй като живея далече от Стара Загора ще бъде добре, ако с едно пътуване е възможно извършването на двете манипулации.
Благодаря предварително за консултацията.
Поздрави.
Петър Петров


Здравейте, възможно е премахване както на вътрешни, така и на външни хемороиди.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Въпроси за хемороиди

Мнениеот Петър Петров » Вто Окт 20, 2015 5:02 pm

Д-р Матев, благодаря за отговора Ви.
За външните хемороиди има ли значение кога да се премахнат? В криза или в спокойно състояние?
Както всеки човек, предстоящото малко ме плаши, защото не зная какво ми предстои. Как се премахват, безкръвно , с анестезия?
С уважение
Петър Петров
Петър Петров
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Окт 02, 2015 5:06 pm

Re: Въпроси за хемороиди

Мнениеот fem007 » Пет Окт 30, 2015 11:36 am

Здравейте,д-р Матев, искам да попитам имах преди време хемероиди, но с лекарства и мехлеми ми минаха. Но от едно известно време се появи една слуз леко жълтеникава и се мажа отново с кремове но ту минава,ту се появява. Нямам болки,кървене,сърбеж или запек. На какво се дължи това?
fem007
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 10:23 am


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron