Зачервяване и сърбеж около ануса..

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Зачервяване и сърбеж около ануса..

Мнениеот caneva » Сря Мар 19, 2014 8:54 pm

Здравейте,
Аз съм момиче на 21 год. Имам един проблем и не знам към какъв точно специалист да се обърна затова бихте ли ме посъветвали . От няколко години имам външен хемороид но не ме боли, преди 2-3 седмици ми се появи зачервяване със сърбеж около ануса и си правих баня със смрадлика и се мазах с гентамицин започна да се пооправя и след няколко дена ми се появи раничка, която кървеше .Спрях банятя със смрадлика и раничката мисля че изчезна, защото не я виждам. Зачервяването стана по голямо и ме сърби продължавам да се мажа с гентамицин или с бебешки крем бочко , когато ходя до тоалетна остава кръв по тоалетна хартия и не знам дали е от хемороида или раничката.
caneva
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:31 pm

Re: Зачервяване и сърбеж около ануса..

Мнениеот a_matev » Вто Апр 08, 2014 5:18 pm

caneva написа:Здравейте,
Аз съм момиче на 21 год. Имам един проблем и не знам към какъв точно специалист да се обърна затова бихте ли ме посъветвали . От няколко години имам външен хемороид но не ме боли, преди 2-3 седмици ми се появи зачервяване със сърбеж около ануса и си правих баня със смрадлика и се мазах с гентамицин започна да се пооправя и след няколко дена ми се появи раничка, която кървеше .Спрях банятя със смрадлика и раничката мисля че изчезна, защото не я виждам. Зачервяването стана по голямо и ме сърби продължавам да се мажа с гентамицин или с бебешки крем бочко , когато ходя до тоалетна остава кръв по тоалетна хартия и не знам дали е от хемороида или раничката.



Здравейте, Вашият случай изисква преглед и консултация, поради факта, че вероятно става въпрос за различни заболявания на ануса, които се припокриват.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron