запитване за след оперативна намеса

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

запитване за след оперативна намеса

Мнениеот preoritet » Вто Яну 20, 2015 8:27 pm

Здравейте д-р Матев,на 12.01.2015г-преди една седмица направих за четвърти път операция от хемороиди.третата и четвъртата бяха при един и същи лекар в 5 та градска б-ца в София.Предишният път ме приеха по спешност с хемоглобин 8.0,с кръвопреливания 2 бр. Метода беше с изолиране на главни артерии слижащи към ануса и изтегляне но дебелото черво.Това нещо изкара 1 година и 10 месеца до 12януари. След третата нямах никакво кървене и до месец всичко се нормализира,но сега вече 8 ден ми тече секрет с кървене непрекъснато а до вчера бях на болкооспокяващи.Молбата ми към Вас е.Нормално ли е това, като няма вид да намалява и до кога може да продължи това.Какво ще кажете за този метод,как мога да се противопоставям на кървенето което е от вътрешността на дебелото черво и хемороидите бяха четвърта степен.

Благодаря Ви предварително и очаквам с нетърпение Вашият отговор
preoritet
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 7:34 pm

Re: запитване за след оперативна намеса

Мнениеот a_matev » Пон Яну 26, 2015 2:07 pm

preoritet написа:Здравейте д-р Матев,на 12.01.2015г-преди една седмица направих за четвърти път операция от хемороиди.третата и четвъртата бяха при един и същи лекар в 5 та градска б-ца в София.Предишният път ме приеха по спешност с хемоглобин 8.0,с кръвопреливания 2 бр. Метода беше с изолиране на главни артерии слижащи към ануса и изтегляне но дебелото черво.Това нещо изкара 1 година и 10 месеца до 12януари. След третата нямах никакво кървене и до месец всичко се нормализира,но сега вече 8 ден ми тече секрет с кървене непрекъснато а до вчера бях на болкооспокяващи.Молбата ми към Вас е.Нормално ли е това, като няма вид да намалява и до кога може да продължи това.Какво ще кажете за този метод,как мога да се противопоставям на кървенето което е от вътрешността на дебелото черво и хемороидите бяха четвърта степен.

Благодаря Ви предварително и очаквам с нетърпение Вашият отговор


Здравейте, да има четири операции за хемороиди за мен е неразбираемо, ако операцията е направена както трябва и няма усложнения. Обикновено аз оперирам по веднъж пациенти с хемороиди. Не е изключено да има възпалителен процес и оплакванията Ви да не се дължат на хемороиди. Добре е да се извърши консултация.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: запитване за след оперативна намеса

Мнениеот preoritet » Пон Яну 26, 2015 9:12 pm

Благодаря,но на този етап придвижването ми е проблем,а и помеждудругото болките почти изчезнаха и остана само кървенето без жълтеникавият секрет

Желая Ви приятна вечер
preoritet
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 7:34 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron