запитване

Аналната фисура е често срещано заболяване. Засяга мъже и жени поравно във всички възрасти. Аналната фисура е най-честата причина за кървене от ануса при деца. Появява се и при 10% от родилките.

запитване

Мнениеот landeck » Сря Мар 11, 2015 2:08 pm

Имам базалоиден карцином на аналния канал и фисура на входа на влагалището,вече съм на химиотерапия,но никой не казва как ще се оправя,само ми казват че ще ми извадят ануса през корема,като се свие тумора.А на мен фекалиите ми се връщат през влагалището,моля ви кажете ми как ще се оправи това.Откакто ми взеха биосията стана така.Такава миризма се разнесе като излязох от упойка, дали не ми спука нещо доктора дето ми я взе.Беше надуто влагалище и анус,сега след химиотерапията.И като гледам нито в биосията,нито в ядрения резунанс пише нещо за фистулата.А и май имам вътрешни хемороиди.
landeck
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 10, 2015 7:42 pm

Re: запитване

Мнениеот a_matev » Вто Мар 24, 2015 6:43 pm

Здравейте, това е сериозно заболяване. Лечението би следвало да започне с лъчетерапия възможно в комбинация с химиотерапия. Основното лечение е хирургичното. Имал съм пациентка с голям тумор която възнамерявах да оперирам след провеждането на лъчетерапия. На контролният преглед туморът беше изцяло изчезнал . Повече от 5 год, я проследявам и няма рецидив. Всеки тумор е различно лъчечувствителен. Не може да се пренася примера от един пациент на друг, но искам да Ви окуража да се лекувате и да вярвате , че е възможно да се излекувате.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Анална фисура

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта