Запитване

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Запитване

Мнениеот ElitsaPS » Пон Ное 09, 2015 11:21 am

Здравейте! В началото на годината идвах при вас за да ми отстраните стражеви кожни гънки. Оказа се, че имам и фистула която зашихте. От тогава нямам болки ( имаше лека болка, но тя отмина веднага след като паднаха конците след няколко дни ). Мисля, че кожните гънки са пораснали. Възможно ли е това? Ако може да се изрежат още веднъж ( имам мания на тема интимна хигиена и това много ме тормози ). Благодаря!
ElitsaPS
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Окт 29, 2014 11:59 pm

Re: Запитване

Мнениеот a_matev » Вто Ное 10, 2015 1:02 pm

Кожата около ануса може да загрубява под формата на кожни гънки под въздействие на козметика и бельо като прашки. Разбира се , че могат да се премахнат, но може би трябва да си промените хигиенните навици.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Запитване

Мнениеот ElitsaPS » Сря Ное 11, 2015 12:44 am

Не ползвам козметика и не нося прашки.Когато бях при вас, кожните гънки бяха доста големи. Тогава ми казахте, че доста съм ги чакала ( което си е самата истина )
Много съм доволна от вас и за това искам пак вие да ги махнете.А колкото до хигиените навици не бих ги променила. Заради кожните гънки които вече не са толкова големи не ползвам тоалетна хартия ( след тоалетна винаги се мия с вода ). Благодарение на вас болките спряха и огромните кожни гънки които имах ги няма. Има ги, но в сравнение с преди са направо малки. Разбирам, че то не може да се реже до безкрай, но мисля, че ще може да се махне поне още мъничко :roll:
ElitsaPS
 
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Окт 29, 2014 11:59 pm

Re: Запитване

Мнениеот a_matev » Сря Дек 02, 2015 10:32 am

ElitsaPS написа:Не ползвам козметика и не нося прашки.Когато бях при вас, кожните гънки бяха доста големи. Тогава ми казахте, че доста съм ги чакала ( което си е самата истина )
Много съм доволна от вас и за това искам пак вие да ги махнете.А колкото до хигиените навици не бих ги променила. Заради кожните гънки които вече не са толкова големи не ползвам тоалетна хартия ( след тоалетна винаги се мия с вода ). Благодарение на вас болките спряха и огромните кожни гънки които имах ги няма. Има ги, но в сравнение с преди са направо малки. Разбирам, че то не може да се реже до безкрай, но мисля, че ще може да се махне поне още мъничко :roll:


Заповядайте!
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Запитване

Мнениеот a_matev » Пет Яну 15, 2016 12:30 pm

a_matev написа:
ElitsaPS написа:Не ползвам козметика и не нося прашки.Когато бях при вас, кожните гънки бяха доста големи. Тогава ми казахте, че доста съм ги чакала ( което си е самата истина )
Много съм доволна от вас и за това искам пак вие да ги махнете.А колкото до хигиените навици не бих ги променила. Заради кожните гънки които вече не са толкова големи не ползвам тоалетна хартия ( след тоалетна винаги се мия с вода ). Благодарение на вас болките спряха и огромните кожни гънки които имах ги няма. Има ги, но в сравнение с преди са направо малки. Разбирам, че то не може да се реже до безкрай, но мисля, че ще може да се махне поне още мъничко :roll:


Заповядайте!


Заповядайте за преглед, за да се направи преценка.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Запитване

Мнениеот Виктория » Съб Мар 12, 2016 7:03 pm

Здравейте, д-р Матев.
На 20 години съм и мисля, че имам хемороиди.При ходене по голяма нужда,при напъване понякога ми се появява едно,две топчета около ануса, не много големи, на цвят са розови,а понякога едното е лилаво,които след време се прибират сами. Нямам болка, нито кървене. Ходя до тоалетна по голяма нужда на 2-3 дни. Ходих при личния лекар, но той ми отказа направление за проктолог и сам ми назначи лечение с Детралекс (3х3 за 3 дена, 2х3 за 3 дена, 2х1 за 21 дена) и гентамицин маз за мазане. Искам да попитам проблем ли е да ги пия при положение, че не съм прегледана от специалист и според вас дали е възможно да имам хемороиди. Знам, че няма как да ми дадете точно мнение без консултация.
Благодаря, предварително !
Виктория
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 8:47 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron