Запитване

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Запитване

Мнениеот Габи » Съб Дек 05, 2015 4:01 pm

Здравейте, д-р Матев! Ваша пациентка съм на 41 години. Преди около три месеца Ви посетих, като след антибиотична терапия бях раздразнила /според мен/ хемороиди. След прегледа казахте, че имам един външен хемороид и не се налага някаква по-специфична намеса. Сега отново след прием на антибиотик имам проблем с въпросният външен хемороид, а именно ужасен сърбеж. Нямам болка или кървене.Не ползвам тоалетна хартия. След дефекация се измивам много добре с интимна пяна Гинексид, която съответно ползвам и за аналната област. Бихте ли ми казали с какво да се мажа за да облекча този неприятен сърбеж? Желая Ви лек и спорен ден!
С уважение: Габи
Габи
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Дек 05, 2015 9:57 am

Re: Запитване

Мнениеот a_matev » Пет Дек 11, 2015 12:15 pm

Габи написа:Здравейте, д-р Матев! Ваша пациентка съм на 41 години. Преди около три месеца Ви посетих, като след антибиотична терапия бях раздразнила /според мен/ хемороиди. След прегледа казахте, че имам един външен хемороид и не се налага някаква по-специфична намеса. Сега отново след прием на антибиотик имам проблем с въпросният външен хемороид, а именно ужасен сърбеж. Нямам болка или кървене.Не ползвам тоалетна хартия. След дефекация се измивам много добре с интимна пяна Гинексид, която съответно ползвам и за аналната област. Бихте ли ми казали с какво да се мажа за да облекча този неприятен сърбеж? Желая Ви лек и спорен ден!
С уважение: Габи


Спрете пяната и използвайте бани с калиев перманганат бледо розов разтвор за хигиена.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Запитване

Мнениеот Габи » Съб Дек 12, 2015 2:28 pm

Благодаря, че се отзовахте ! Само едно уточнение: Да се мия или да стоя определени минути в разтвора? И колко продължително мога да се мия или "кисна" в разтвор от калиев перм., понеже никога ни съм ползвала въпросният антисептик? Благодаря!
Габи
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Дек 05, 2015 9:57 am


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron