Запитване

Полипите представляват свръхразрастване на видоизменени клетки от лигавицата на дебелото черво/колон/ , които се намират в чревният канал. Някой полипи са плоски други имат краче с което са заловени за червото. Полипите са едни от най- честите новообразувания на червата и се срещат при 15-20% сред възрастното население. Връзката на полипите с рака на дебелото черво е ясно доказана.

Запитване

Мнениеот antoniq.conkova » Вто Дек 15, 2015 11:27 pm

Здравейте д-р Матев.Имам следното запитване : Понеже не съм в България а имам един проблем от няколко месеца и не съм се консултирала с никакъв доктор до сега , правих снимка на братовчедка ми която е медицинкса сестра и я показа на дерматолог казаха ми да си купя крем с цинк , купух си мажа се нo не помага. Та проблема е следния: Появиха ми се някакви неща около ануса незнам как да ги определя отдалеч и на пипане изглеждат като корави пъпки а като приближа огледалото и ги виждам като съвсем малки топченца с нещо бяло накрая което много ми прилича на кълнове , забелязах една от тези пъпки с времето това бялото което го оприличавам на кълн излизаше и реших да го дръпна и то падна . Та така те са около 15-20 такива пъпки, не ме сърбят нито болят , но ще си идвам чак януари в България а до тогава незнам дали ще се окаже късно ако е нещо сериозно. Ако имате някакво предложение с какво мога да ги третирам ще съм много блгодарна . Благодаря ви !
antoniq.conkova
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Дек 14, 2015 2:50 am

Запитване

Мнениеот Петя Георгиева » Пон Мар 07, 2016 8:36 am

Здравейте д-р Матев, имам следното питане
На 37 год. съм. Преди 6 години се оперирах от фисура. Сега отново имам оплаквания от около 2 месеца. Ходих на лекар, който ми изписа свещички SOLOFALK 500, като каза да ги ползвам 2 пъти по 1 - 20 дни и ще ми мине на 100%. От тогава минаха около 2 седмици, но все още усещам дискомфорт когато съм седнала, а понякога и болка нощем. Ходих отново при лекаря и той каза, че трябва да ми е минало, но не е. Искам да знам Вашето мнение, дали трябва да се оперирам. Ако ДА, можели да е с месна упойка. Ако прецените мога да дойда за преглед и консултация при Вас.
Очаквам Ваш отговор. Благодаря.
Петя Георгиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Мар 06, 2016 10:14 pm

Re: Запитване

Мнениеот a_matev » Пет Апр 08, 2016 12:09 pm

Петя Георгиева написа:Здравейте д-р Матев, имам следното питане
На 37 год. съм. Преди 6 години се оперирах от фисура. Сега отново имам оплаквания от около 2 месеца. Ходих на лекар, който ми изписа свещички SOLOFALK 500, като каза да ги ползвам 2 пъти по 1 - 20 дни и ще ми мине на 100%. От тогава минаха около 2 седмици, но все още усещам дискомфорт когато съм седнала, а понякога и болка нощем. Ходих отново при лекаря и той каза, че трябва да ми е минало, но не е. Искам да знам Вашето мнение, дали трябва да се оперирам. Ако ДА, можели да е с месна упойка. Ако прецените мога да дойда за преглед и консултация при Вас.
Очаквам Ваш отговор. Благодаря.



Обадете ми се на 0888375060. Ако оплакванията Ви продължават
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm

Re: Запитване

Мнениеот galina » Вто Окт 04, 2016 5:13 pm

Здравейте, от два дни има изтичане на розова кръв от ануса. Нямам сиптоматика за хемороиди. Проблем по-скоро тези дни имах с жлъчката. Повод за притеснение ли е това. С предварително записване ли става посещението при Вас? Желая Ви успешен ден!
galina
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Окт 04, 2016 3:06 pm


Назад към Полипи на дебелото черво

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта