Запитване

Хемороидите са заболяване засягащо кръвоносните съдове на аналния канал. Нормално съществуващите в тази зона кръвоносни сплетения се разширяват и се появява тенденция за излизането им извън ануса. Заболяването засяга активната възраст и има хронично прогресиращо развитие. Хемороидите засягат и двата пола и често водят до нетрудоспособност. Делят се според разположението си на вътрешни и външни хемороидални възли.

Запитване

Мнениеот Виктория » Пон Мар 14, 2016 11:33 am

Здравейте, д-р Матев.
На 20 години съм и мисля, че имам хемороиди.Когато ходя по голяма нужда съпроводена с напъване ми се появяват 2 топченца около ануса, не много големи, едното е лилаво, другото леко розово,които след време се прибират сами. Нямам кръв, нито болки.Ходих при личният ми лекар да ми даде направление за специалист и той ми отказа и ми назначи сам лечение. Изписа ми Детралекс 500 мг. ( 3 по 3 т. за 3 дни, 2 по 3 т. за 3 дни и 2 по 1 за 21 дена). Бихте ли ми казали дали е удачно да ги приемам, при положение,че не съм ходила при специалист и не е ясно дали това са хемороиди. Също така бихте ли си дали мнението дали имам хемороиди, знам че няма как да сте сигурен без преглед, но в момента нямам възможност да дойда до Стара Загора, но го обмислям да е скоро.
Благодаря, предварително!
Виктория
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 11, 2016 8:47 pm

Re: Запитване

Мнениеот a_matev » Пон Мар 28, 2016 11:21 am

Здравейте, не мисля, че имате основания за притеснение.
a_matev
 
Мнения: 114
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 6:45 pm


Назад към Хемороиди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron